Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
’Tarih Yazan AK Kadınlar’ muhteşem katılımla
KAHİREDE ÇOŞKULU BAYRAMLAŞMA
Düzcan’dan bayram mesajı
Hacı adaylarımızın sağlıklı bir şekilde ibadetlerini
Devletimizin ve Sayın Devlet Başkanımızın sonuna


Mısır’da 120 bin cami kapatıldı! - SANAT - Adil Haber Yorum
 
MISIR’DA 120 BİN CAMİ KAPATILDI!
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 15-11-2016 / 14-55

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Sanat Haberleri  
Mısır’da 120 bin cami kapatıldı!

Mısır’da 120 bin cami kapatıldı!

Mısır’da darbeyle göreve gelen Kahire yönetimi, bugün yapılması beklenen gösterilere karşı tüm camilerin namazların hemen ardından kapatılması talimatı verdi.


Tahrir Meydanı’ndaki metro istasyonu da gösteriler öncesinde kapatıldı. Mısır’da darbe karşıtları, 11 Kasım için çağrı yapmış ve "Garibanlar Devrimi" adı altında yeni bir devrim çağrısında bulunmuştu.

Mısır yönetiminin, "Garibanlar Devrimi" sloganıyla bugün yapılması beklenen gösterilere karşı tüm camilerin namazların ardından hemen kapatılması başta olmak üzere bir dizi önlem aldığı belirtildi.

Mısır Vakıflar Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Bakan Muhammed Muhtar Cuma, ülkedeki hayat pahalılığını protesto etmek için planlanan gösteriler nedeniyle camilerdeki hareketliliğin gözlenmesi amacıyla bir ekip görevlendirdi.

Cuma’nın göstericilerin kullanmaması için tüm namazların ardından camilerin hemen kapatılması yönünde talimat verdiği ifade edildi.

Karar gereği ülkedeki 120 bin caminin namazların hemen ardından kapatılacağı ve muhtemel kargaşaları önlemek için tüm personelin hazır bulunacağı belirtildi.

Vakıflar Bakanlığının ayrıca tüm camilerde "tahribat uyarısı ve Mısır’ı korumanın önemi" konulu hutbe okutacağı kaydedildi.

Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek Koalisyonu açıklama yayımlayarak, 11 Kasım eylemlerinde yer alacaklarını kamuoyuna duyurdu. Açıklamada, "11 Kasım 25 Ocak Devrimi’nin devamı olacak." dedi.

Tahrir Meydanı’ndaki metro istasyonu kapatıldı

Mısır’da toplumsal olayların merkezinde yer alan başkent Kahire’nin Tahrir Meydanı’ndaki "Es-Sedat" metro istasyonu da gösteriler dolayısıyla kapatıldı.

Mısır basınında yer alan haberlere göre, Metro İdaresi vatmanlara "olası sabotaj eylemlerinin engellenmesi ve yolcuların güvenliğinin sağlanması için Sedat durağında durmama" talimatı verdi.

Gösteriler öncesi başta Kahire olmak üzere ülkenin birçok kentinde de yoğun güvenlik önlemleri alındığı kaydedildi.

Mısır’da sosyal medya üzerinden örgütlenen "Garibanlar Haraketi" lideri Yasir el-Umde, "Garibanlar Devrimi" sloganı ile 11 Kasım Cuma günü ülke genelinde eylemler yapılacağını duyurmuş, kısa sürede eylemlere destek çağrıları gelmişti.

Tahrir Meydanı, Hüsnü Mübarek rejimine son veren gösterilerin merkezi olmuş ve 25 Ocak 2011’deki devrimin sembolü haline gelmişti.

11 Kasım’da eylem çağrısını kim yaptı?

Mısır’daki hayat pahalılığına karşı mücadele için kurulan muhalif "Garibanlar Hareketi"nin resmi sözcüsü Yasir el-Umde, geçen ağustos ayında "Garibanlar Devrimi" sloganıyla 11 Kasım’da eylem düzenleyeceklerini duyurmuştu.

Eylül ayında da Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek Koalisyonu açıklama yayımlayarak, 11 Kasım eylemlerinde yer alacaklarını kamuoyuna duyurdu. Açıklamada, "11 Kasım 25 Ocak Devrimi’nin devamı olacak." ifadelerine yer verildi.

Eylem çağrılarına muhalefetin farklı gruplarının destek vermesi ve halkın bazı kesimlerinde kabul görmesinin ardından, Mısır Cumhurbaşkanı Sisi geçen ekim ayındaki bir konuşmasında "11 Kasım eylemlerinin başarısız olacağını" söyledi.

Son bir haftada hükümet tarafından hayata geçirilen ekonomik politikaların ardından Sisi, 7 Kasım’da Savunma ve İçişleri bakanlarının yanı sıra Mısır Muhaberatı Başkanı ve Mısır Askeri Muhaberatı Komutanı’nın da katıldığı bir toplantı düzenledi. Toplantı sonunda Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, "ülkede tekrar bir anarşi ortamının oluşmasına izin verilmeyeceği" belirtildi.

Mısır yönetimine yakın isimler 11 Kasım eylemlerinin hedefinin belli olmadığını ve halkın teveccüh göstermeyeceğini iddia ederken, muhalifler ise gösterilerin yeni bir halk hareketinin başlangıcı olabileceğini düşünüyor.

AKİT


Mısır’da 120 bin cami kapatıldı! : Google'da Ara
Mısır’da 120 bin cami kapatıldı!


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SANAT

  İSTANBUL KAZAN BEN KEPÇE


         İstanbul kazan ben kepçe              Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur zaman içinde Deve

  UMRE VE HAC İÇİN SERVER


          Umre ve Hac için Server turizm Amerika’da Türkiye’nin seçkin Hac ve Umre Organizasyonu ile Kültür Gezileri firması Serv

 
 
TÜM YAZARLAR           ANKET
24 haziran seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?
% 22 √ Toplam : 6 - CUHUR İTTİFAKİ
% 43 √ Toplam : 12 - MİLLET İTTİFAKI
% 22 √ Toplam : 6 - HDP
% 15 √ Toplam : 4 - HİÇ BİRİ
   

           EN SON EKLENEN VİDEOLAR
  EN SON EKLENEN VİDEOLAR
 
 
 RSS © 2010 Adil Haber Yorum Türkiye'nin Haber Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim  
rapid.web.tr || Coder / Dizayner
info@rapid.web.tr