Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
’Tarih Yazan AK Kadınlar’ muhteşem katılımla
KAHİREDE ÇOŞKULU BAYRAMLAŞMA
Düzcan’dan bayram mesajı
Hacı adaylarımızın sağlıklı bir şekilde ibadetlerini
Devletimizin ve Sayın Devlet Başkanımızın sonuna


Ak partide yeni dönem - SPOR - Adil Haber Yorum
 
AK PARTİDE YENİ DÖNEM
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 05-05-2017 / 12-45

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Spor Haberleri  
Ak partide yeni dönem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kurucusu olduğu AK Parti ile 979 gün süren ayrılığı sona erdi. Artık cumhurbaşkanları partili olabilecekleri için, Erdoğan da kendi ifadesi ile "yuvasına, sevdasına, aşkına" geri döndü.

Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’ne girerken neşeli. Morali yerindeydi.
Başbakan Binali Yıldırım duygusaldı şiiriyle karşıladı.“Gelecekse beklenen güzeldir” dedi.
 Başbakan, “Ev sahibine hoş geldiniz demeye gerek yoktur diyerek  evinize, yuvanıza hoş geldiniz” dedi. Erdoğan’ı kürsüye, “Hasret vuslata dönüşüyor” diye davet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan,  “Bu dava hor, bu dava öksüz, bu dava büyük” dedi
Erdoğan salonda konuştu. adeta bir balkon konuşması yaptı. Kucaklayıcı   kapsayıcı bazı mesajlarda verdi. Çatı kapı siyaseti yapın milletin içine girin ve kucaklayın. milletle aranıza duvar örmeyın. Parası-pulu olanlara değil, olmayanlara gidin. Fakir fukara, garip gureba siyasetine yeniden dönün. bizim davamızı duymayanlara  duymamış  olanlara duyurun, yanlış bilenlere doğrusunu anlatın. Yeni kitlelere açılın. Erdoğan ilk işaretini verdi. 
“Çalışmak, çalışmak, çalışmak” dedi. 

Cumhurbaşkanına parti rozetini takarak 21 Mayıs’ta AK Parti Genel Başkanlık koltuğunun yolunu da açtı. 21 Mayıs’ta önce parti genel başkanlığını, eğer erken seçim yaşamazsak 2019 yılında da Başbakanlık müessesesini kapatarak görevini sona erdirecek.
Referandumda bazı yerlerde belediyeler evet oylarını aşağıya çekti. Teşkilata belediyelere ve üs siyasete el atacağına benziyor.

İlçe ve il kongre sürecini başlatırken, içindeki FETÖ ile bağlantılı olanlar ile değişime ayak uyduramayanları da temizleme yoluna gidecek gibi görünüyor. Aynı temizlik yerelde, referandumda genelin altında kalan il ve ilçe belediye başkanlıklarında yaşanacak.

 

Önemli bir gelişme olmasa secimler zamanında yapılacak 2019’un  Mart’ında yerel seçimler, 2019’un Kasımında Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri yapılacak. Böylelikle Türkiye yeni yönetim sistemine tam anlamıyla geçmiş olacak. ama görünen  odur ki  her yerde bir hareketlilik başlayacak. Aynı zamanda fitne fesat kendini gösterecek. Çok uyanık olmak lazım. Her konuda ve her zaman kitabımız kuranı kerim e ve peygamberimizin hadislerine başvurmamız gerekmektedir.

"Ey iman edenler. Eğer bir fasık (yalan haber taşıyan) size bir haber getirirse onun aslını araştırın.Yoksa bilmeden bir topluluğa sataşırsınız da yaptığınıza pişman olursunuz." (Hucurat,6) 

Fasık haber getirirse bu habere itibar etmeyin buyurulur. Peki fasık kimdir. 
Fasık; şantajcı, yalancı, kuşkucu, dini zayıf, çok günah işleyen, şarlatan, iftiracı, haber üreten, karalayan, münafık, alttan kurgu yapan, çamur at izi kalsın mantığıyla iş yapan, bilgiye yalan katan, haberi olduğu gibi değil kendi hevasına göre yorumlayan her sahtekâr insan demektir. Kuran bu ayetle şu uyarıda bulunmuştur:Haberi taşıyanı, yazanı, konuşanı, iyi etüt edin.

Fitne, Müslümanlar arasında bölücülük yapmak, onları sıkıntıya, zarara, günaha sokmak, insanları isyana kışkırtmak demektir. (Hadika, Tarikat-ı Muhammediyye, Berika)

Hadis-i şeriflerde de buyuruluyor ki:

(Fitneden sakının! Söz ile çıkarılan fitne, kılıç ile çıkarılan fitne gibidir.) [İbni Mace]

     Şimdi en çok ihtiyaç duyacağımız  konulardan birisi, beklide en önemlisi, birlik ve beraberliktir. Birlik ve beraberlik ruhunu kaybeden toplumlar, her şeylerini kaybetmek zorunda kalırlar. Fertleri birbirine düşmüş milletler, yok olup gitmeye mahkûmdurlar. Tarih bunun en büyük şahididir. Dinimiz İslâm, birlik, beraberlik, kardeşlik hukukunu emretmiş, fitne ve tefrikanın da son derecede tehlikeli olduğunu da açıkça belirtmiştir

Türkiye’miz üzerinde oynanmak istenen oyunları bozmalıyız. Güzel Ülke Türkiye’mize, içeriden, dışarıdan hainlik edip, sivillere, güvenlik güçlerimize saldıran hain teröristlerin, zalimlerin her birinin tuzaklarını, bugüne kadar nasıl boşa çıkarmışsak, birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece de, Allah (c.c.)’ın izni ile yine boşa çıkarıp başarılı olmamız kaçınılmaz olacaktır.

 Allah (c.c.); her birimize, hakkıyla, İslam kardeşliğine sarılmayı, birlik, beraberlik içinde zalimlere karşı gerekenleri yapmayı, ayrılık, tefrika belalarından uzak durmayı nasip eylesin. Sıhhat ve afiyetler dilerim.

Ekrem DÜZCAN

 

04.05.2017


Ak partide yeni dönem : Google'da Ara
Ak partide yeni dönem


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SPOR

  MEKKE VE MEDİNE’NİN KUTSAL MEKANLARI


         Mekke (Arapça: مكة), Arap Yarımadası’nda Hicaz eyaletinin başkenti ve Suudi Arabistan’ın en büyük şehri. İslam dini bu

  28 ŞUBAT MAĞDURLARINA HAKLARINI VE


           28 ŞUBAT MAĞDURLARINA HAKLARINI VE İTİBARLARINI İVEDİLİKLE İADE ETMEK Doç.Dr. Fethi Güngör “Cehennem, inkâra saplananları elbe

 
 
TÜM YAZARLAR           ANKET
24 haziran seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?
% 22 √ Toplam : 6 - CUHUR İTTİFAKİ
% 43 √ Toplam : 12 - MİLLET İTTİFAKI
% 22 √ Toplam : 6 - HDP
% 15 √ Toplam : 4 - HİÇ BİRİ
   

           EN SON EKLENEN VİDEOLAR
  EN SON EKLENEN VİDEOLAR
 
 
 RSS © 2010 Adil Haber Yorum Türkiye'nin Haber Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim  
rapid.web.tr || Coder / Dizayner
info@rapid.web.tr