Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Rıza
"Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde
Fedakar Müdür
Uyarmak Zorundayım
Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımnadı


Batılılar Türkiye’ye Karşı İkiyüzlü? - SPOR - Adil Haber Yorum
 
BATILILAR TÜRKİYE’YE KARŞI İKİYÜZLÜ?
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 06-11-2016 / 19-51

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Spor Haberleri  
Batılılar Türkiye’ye Karşı İkiyüzlü?

PKK Kandil’e çağırdığında koşarak giden, teröristleri arabalarıyla taşıyan, cenazelerinde saf tutup tabutlarına omuz atan HDP’liler, savcı ifade vermeye çağırdığında ayak diriyorlar.. Diğer partilerdeki vekiller gibi sorgulamaya gitmedikleri gibi, soruşturmayı da devleti de, hukukunu da tanımadıklarını ifade ediyorlar.

Barışı getireceğiz diyerek bölge halkının oylarını alan HDP, dokunulmazlıkların kaldırılması hususu başta olmak üzere ayrıştırıcı ve kavgacı dilini hiçbir zaman bırakmadı. Devlete meydan okuyarak, her fırsatta halk ayaklanmasını tetikledi. Bıkmadan ve usanmadan sürekli sokağa dökülme telkininde bulundu..

Demokrasilerde çözüm yeri parlamentodur. HDP için ise sokaklar…

Eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile birlikte partilerinin bazı milletvekilleri gözaltına alındı. Esasında bu durum çok geç kalınmış ve doğru bir karardır. Çünkü siyasi bir partinin terör örgütünü desteklemesi kabul edilebilir bir durum değildir. Yasalar önünde milletvekilleri de diğer vatandaşlar gibi eşittir.

Tüm bu gelişmelere karşı CHP ne yapıyor?

Sayın Kılıçdaroğlu ise daha farklı bir ayaklanma çağrısı yapıyor; “Birileri hukuku çiğnerse, kendi hukukunu evrensel hukuk olarak bize dayatırsa, o zaman bu halkın doğal olarak direnme hakkı vardır” diyerek devletin temeline dinamit koyan kimselerle aynı yönde duruş sergileyip paralel açıklamalarda bulunuyor..

Bu ifade çok açık bir şekilde devletin hukuk sistemini gayri meşru ilan ederek, otoriteyi meşru dairede tanımadığını beyan eden bir durumdur. Adeta yeni bir işgal ve ayaklanmaya karşı kitleleri mobilize eder türden bir açıklama. Ayrıca CHP’nin hiçbir hususta bir stratejisi yok. Sayın Kılıçdaroğlu hükümetin her tasarrufuna itiraz ederek, her politikasının zıddını geliştirerek ne şekilde ülkeye katkı yapmayı tasarlıyor anlayabilmiş değiliz?

 

Batılıya göre terör örgütü PKK; Solcu, Hümanist ve Özgürlük Savaşçısı..

Yıllarca terör örgütü PKK’ya her türlü desteği veren batılı devletler, onun siyasi uzantısı ve meclisteki kolu HDP’ye yönelik gözaltı kararına topyekün karşı çıkıyorlar. Türkiye’yi demokrasiye ve hukuka davet ederek, kırmızı çizgiyi  geçtiğini ifade ediyorlar.

 

AP Türkiye Raporteri Kati Piri, Avrupa Birliği’ne Türkiye ile üyelik müzakerelerinin derhal askıya alınması çağrısı yaparken, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini büyükelçilerin toplanması için çağrıda bulunuyor. Almanya ise devlet bakanını Ankara’ya gönderiyor, AB elçileri başkentte toplanma kararı alıyor.

 

İkiyüzlü Batı, 15 Temmuz gecesi Meclis binası bombalanırken Türk demokrasisini umursamadı bile.. Darbe girişimi sonrası Ankara’da toplanmak akıllarına nedense gelmedi? Ama Ergenekon, Ayışığı, Balyoz gibi davalardaki tutuklamaları sevinçle karşılayan ABD ve Avrupa, söz konusu HDP milletvekilleri olunca gözaltı kararını eleştirerek, yanlış yapıldığını söylüyorlar. Türkiye’nin terör tanımını ve tutumunu değiştirmesi mevzusunda da sürekli telkinlerde bulunuyorlardı. Özellikle Almanya’nın yaklaşımı bu hususta son derece yanlış ve yanlıdır.

Bir evlat karakola düşerse önce babası koşarmış derler…

HDPKK’lıların ağababası olan ABD ve Avrupa senelerdir beslediklerini şimdi yalnız bırakmıyorlar. Türkiye’yi ise yöneticileri ile beraber dışlayarak, yalnızlaştırmaya, köşeye sıkıştırıp, pes ettirmeye çalışıyorlar. Geçmişteki gibi baş eğdirip, el öptürme gayreti içindeler. Türkiye’de ne kadar aykırı, marjinal grup, illegal yapılanma, terör örgütü varsa, hepsi aktif durumda şu anda. Suriye ve Irak’ta yaşanan kavgaların Türkiye’ye taşınması uğraşısını veriyorlar.

Bir gün bölücü terörün sonlandırılıp, Kürt toplumu ile kardeşliğin tam anlamıyla tesis edildiği vakit, Türkiye’nin ilerlemesinin hiçbir şekilde engellenemeyeceğini iyi bilen Batı elindeki son argümanı olan PKK terörünü kullanıyor..

Bunda muvaffak olunamazsa Ortadoğu’nun farklı şekillenebileceğini, İslam Dünyası’nın alternatif bir bütünleşmeye gidebileceğini, Türkiye’nin dünya politikasında etkin bir ülke olabileceğini kestirebiliyor..

Bu sancılı doğum elbet bir gün bitecektir..

Bükemedikleri eli sıkmak zorunda kalacakları zaman yakında gelecektir…


Batılılar Türkiye’ye Karşı İkiyüzlü? : Google'da Ara
Batılılar Türkiye’ye Karşı İkiyüzlü?


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SPOR

  MEKKE VE MEDİNE’NİN KUTSAL MEKANLARI


         Mekke (Arapça: مكة), Arap Yarımadası’nda Hicaz eyaletinin başkenti ve Suudi Arabistan’ın en büyük şehri. İslam dini bu

  28 ŞUBAT MAĞDURLARINA HAKLARINI VE


           28 ŞUBAT MAĞDURLARINA HAKLARINI VE İTİBARLARINI İVEDİLİKLE İADE ETMEK Doç.Dr. Fethi Güngör “Cehennem, inkâra saplananları elbe

 
 
TÜM YAZARLAR           ANKET
24 haziran seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?
% 22 √ Toplam : 6 - CUHUR İTTİFAKİ
% 43 √ Toplam : 12 - MİLLET İTTİFAKI
% 22 √ Toplam : 6 - HDP
% 15 √ Toplam : 4 - HİÇ BİRİ
   

           EN SON EKLENEN VİDEOLAR
  EN SON EKLENEN VİDEOLAR
 
 
 RSS © 2010 Adil Haber Yorum Türkiye'nin Haber Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim  
rapid.web.tr || Coder / Dizayner
info@rapid.web.tr