Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Rıza
"Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde
Fedakar Müdür
Uyarmak Zorundayım
Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımnadı


Adil Haber Yorum - Bop Çerçevesinde Suriye’nin Tahliyesi ve Şuurlu İnsanlarımızın Bakış Açısı
Bop Çerçevesinde Suriye’nin Tahliyesi ve Şuurlu İnsanlarımızın Bakış Açısı BU YAZININ EKLENME TARİHİ 22-03-2016 / 20:21 | BU YAZI TOPLAM 2661 KEZ OKUNDU.
   
Necmettin ÇALIŞKAN
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BOP ÇERÇEVESİNDE SURİYE’NİN TAHLİYESİ VE ŞUURLU İNSANLARIMIZIN BAKIŞ AÇISI

Geen gün bir dost meclisinde Suriye’de yaşananları konuşurken anladım ki; maalesef şuurlu Müslüman olarak tanımlayabileceğimiz ileri düzeyde kültürlü insanımız bile bölgede yaşanan olayları anlamaktan ve küresel güçlerin –Siyonizm- sinsi planlarını idrak etmekten çok uzak. Hâlâ hayal âleminde, derin rüyalarda yaşıyor insanımız.

Bu dönemin ilk icraatı hatırlayacaksınız; Irak işgaline destek vermekti, hükümet adeta işe Irak savaşıyla başladı.

3 Kasım 2002’de yapılan genel seçimlerle işbaşına gelen iktidarın ajandasındaki en önemli tarihler; 1 Mart 2003 meşhur Tezkere Vakasının yaşandığı gün, 20 Mart 2003 ise Irak işgal tarihinin başlangıcıdır.

Henüz eskiden kalma duygularını kaybetmemiş olan, insanlık namına tezkereye ret veren milletvekillerinin neredeyse hain ilan edildiği, dönemin Başbakan’ının uykularının kaçtığı, istifa etmeyi düşündüğü gündü 1 Mart 2003.

Reddedilen tezkereye rağmen Bağdat’a bomba yağdıran, Basra’yı yerle bir eden, Musul’da taş üzerine taş bırakmayan uçaklar Türkiye’nin onayıyla İncirlik’ten kalktı. Sonrasında yaşanan katliamın ve çığlıkların öncüsüydü. 

Ülkemizde iktidar değişimini müteakip, dört ay gibi kısa bir süre sonra ve reddedilen tezkereye; yani milli iradeye rağmen işgalcilere verilen bu desteği anlamak mümkün değildi.

***

Daha sonra NATO’yu davet ederek Libya’da yaşananları cümle alem biliyor. Mısır’da yanlış yönlendirme, Yemen’de mezhep savaşında taraf olma ve Hamas’ın, Hizbullah’ın tasfiye edilmesine ortak olmak, zemin hazırlamak asla kabul edilebilir, mazur görülebilir hatalar değildi.

Bu dönemin son icraatı ise Suriye’yi karıştırıp ülkede iç savaş çıkmasına destek vermek oldu. “Haftaya Cuma namazını Şam’da kılacağız, “Suriye bizim iç işlerimizdir”  “Üç saatte Şam’dayız” “Sen o koltukta oturamazsın” diyerek koca bir halkı sokağa döktüler.

Sonra daha bir adım ileri giderek nokta atışı yapılmasına çanak tutma süreci başladı. “Hama’da eski yaptıklarınızı tekrarlamanıza izin vermeyeceğiz” dediler, Hama yerle bir oldu. Sonra “Humus kırmız çizgimizdir” dediler, Humus yerle bir oldu. “Halep içişlerimizdir” dediler, Halep yerle bir oldu.

Sonra “Rus uçağı” düşürüldü. Önce “Evet biz yaptık” efelenmeleri, ardından “Rus olduğunu bilseydik yapmazdık” özürleri ... Böylece Bayır bucak ve iç bölgelere göre nispeten huzurlu olan sınır hattı boydan boya bombalatıldı.

  Hamasi nutuklar, karşılıksız efelenmeler, kabadayılık tavırları ve artistik hareketler ancak Suriye Devletinin halkını daha çok bombalamasından başka bir işe yaramadı. Sonuçta bugün Suriye’de insanlık tarihinin en büyük trajedilerinden biri yaşanıyor. Bilinçli bir şekilde 25 milyonluk bir ülke nasıl paramparça ediliyor, ancak seyrediyoruz.  Sinsi bir projeyle, Suriyelilerin topraklarından tahliye edilmesi gerekiyordu, tahliye edildi. Çünkü arkadaki büyük plana  büyük plana  (BOP) göre  İsrail’in Arz-ı Mev’ut hayali Şam’ı kapsıyor.  Bunun için Suriye’nin boşaltılması ve parçalanması gerekiyordu. (BOP) göre İsrail’in Arz-ı Mev’ut hayali Şam’ı kapsıyor.  Bunun için Suriye’nin boşaltılması ve parçalanması gerekiyordu. İsrail’i tehdit eden unsurların tasfiyesi gerekiyordu, gereken yapıldı. Doğu vilayetlerimizin tahliye sürecini Suriye’nin tahliyesiyle birlikte düşününce vahamet ortaya çıkıyor. Bu noktada şuurlu insanımızın bakış açısının düzgün olması ve zihninde şu soruyu cevaplaması gerekiyor. Kime hizmet ediyoruz? Nereye gidiyoruz?

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - YÖK BAŞKANLIĞI’NA AÇIK MEKTUP

04-12-2017 - 09:54

 
2 - BOP ÇERÇEVESİNDE SURİYE’NİN TAHLİYESİ VE ŞUURLU İNSANLARIMIZIN BAKIŞ AÇISI

22-03-2016 - 20:21

 
3 - FETİH RUHU VE ÖNCÜ KADROLAR

04-01-2016 - 08:46

 
4 - EHL-İ SÜNNET AKİDESİNDE YÖNETİCİLERE İTAATİN HÜKMÜ

27-08-2015 - 14:14

 
 
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 4 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
 
TÜM YAZARLAR           ANKET
24 haziran seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?
% 22 √ Toplam : 6 - CUHUR İTTİFAKİ
% 43 √ Toplam : 12 - MİLLET İTTİFAKI
% 22 √ Toplam : 6 - HDP
% 15 √ Toplam : 4 - HİÇ BİRİ
   

           EN SON EKLENEN VİDEOLAR
  EN SON EKLENEN VİDEOLAR
 
 
 RSS © 2010 Adil Haber Yorum Türkiye'nin Haber Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim  
rapid.web.tr || Coder / Dizayner
info@rapid.web.tr