Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Mekke ve Medine’nin kutsal mekanları
28 ŞUBAT MAĞDURLARINA HAKLARINI VE İTİBARLARINI
Ezder’den 28 Şubat Açıklaması
Türkiye’den Ramazan Umresi’ne büyük ilgi!
Ekrem düzcan


Adil Haber Yorum - BİZ KİMİZ ?
     BİZ KİMİZ ? BU YAZININ EKLENME TARİHİ 24-06-2016 / 07:01 | BU YAZI TOPLAM 1833 KEZ OKUNDU.
   
Sadık KOSTERELİOĞLU
sadikkostereli1@hotmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BİZ KİMİZ ?
        BİZ KİMİZ ?
    
Her millet, sağlıklı ve geleceğine güvenle bakan bir toplum oluşturabilmek için, tarihi ve manevî değerleri ile sıkı bir irtibat halindedir. Geçmişi ile bu bağı kuranlar ancak, geleceğine umut ve güvenle bakabilirler. Bu irtibatı sağlarken sorulan bazı önemli sorular vardır. İşte bunlardan birkaçı; biz kimiz? Ve kimin izindeyiz? 
        
Biz, her şeyi yoktan var eden, Rahman ve Rahim olan, azâmet ve kudret sahibi, yüceler yücesi Allah’ın kullarıyız. Biz, âlemlere rahmet olarak gönderilen model şahsiyet, merhamet, hoşgörü ve ahlakta zirve olan Hz.Muhammed’in ümmetiyiz. 
          
Biz, Allah yoluna mallarınızdan getirin denildiğinde, malının tamamını getiren, eve ne bıraktın diye sorulduğunda ise -"Allah ve Rasûlünü bıraktım"  diyen Hz. Ebubekir’in, kahramanlık ve adalet timsali Hz. Ömer’in, Melaike-i Kiramın bile haya ettiği Hz.Osman’ın, ilmin kapısı olan Allah’ın aslanı Hz. Ali’nin izindeyiz.
            
Yüce Mevlamızın ifadesiyle: -"Siz ümmetler arasından çıkarılmış, iyiliği emreden  kötülükten sakındıran bir milletsiniz." (Âl-i İmran, 110) 
            
Kur’anın olduğu yerde yatmayan Osman Gazi’nin, Avrupayı titreten muhteşem Süleyman’ın, Kutsal emanetleri bizlere emanet bırakan Yavuz Sultan Selim Han’ın -" Ya İstanbul beni alır, ya ben İstanbul’u " diyerek İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet Han’ın torunlarıyız biz.
             
-"sevelim, sevilelim, bu dünya kimseye kalmaz" diyen Yunus Emre’yi, "Ne olursan ol, gene gel, gene gel" diyen Mevlâna’yı, "Neyleyim dünyayı bana Allah’ım gerek" diyen Aziz Mahmud Hüdaî’yi, Hz. Peygamberin vefat yaşı olan 63 yaşından sonra, toprağın altında ömrünü tamamlayan, Hoca Ahmet Yesevî’yi, "Bir olalım, iri olalım, diri olalım" diyen Hacı Bektaş-i Velî gibi gönül erlerini, hak dostlarını, Allah için sevenleriz biz.
            
Yüzde doksan dokuzu müslüman olan ve Müslüman olmayanlara da adaletli ve merhametli bir milletiz biz. Sadece insanlara değil tüm Mahlukâta merhametli ve yardım severiz biz. Bu sevgi ile yaratılanı yaratandan ötürü seven, muhtaç olanın her dâim yardımına koşan biz.
            
Hz. Peygamberin: -" Küçüğünü sevmeyen, büyüğünü saymayan bizden değildir." (Tirmizi, birr, 15) ifadesiyle  Küçüğünü seven büyüğünü de sayanız biz.
          
-"Her kim Allahtan korkarsa Allah ona bir çıkış yolu gösterir. Ve onu, hiç hesap etmediği yerden rızıklandırır." (Talak 2-3) ayetine göre rızkımızı Allahtan uman ve o rızkı elde etmek için gayretli ve çalışkan olanız biz.
          
Biz, dünyasını ahiretin tarlası olarak gören ve dünyası için ahretini fânî olan menfaatlere karşılık satmayan ve satmayacak olan insanlarız biz.
          
Tek bayrak altında; Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Manavıyla, Çerkeziyle, sünnisi ve alevisiyle,Her türlü etnik kökeniyle tek milletiz biz. Her an Allah için vatanı ve mukaddesatı için canını feda etmeye hazır, şehâdete arzulu neferleriz biz. Ayrıca bu uğurda can-ı feda etmiş kahraman şehit ve gazilerimize her zaman minnetkâr olanız biz. İşte bu birliktelikle "Çanakkale Geçilmez" destanını altın harflerle tarih sayfalarına yazanlarız biz. 
          
Vatanını ve milletini seven, millî ve manevî değerlerine bağlı, yüzyıllarca islama sancaktarlık etmiş, çok asil bir milletiz biz. Aslımız bu, esasımız budur. Bu değerlerimize bağlı, bir ve beraber olduğumuz sürece, sen ben değil "Biz" olduğumuz müddetçe bizi sindirecek, tarih sahnesinden silebilecek hiçbir güç yoktur.
           
Ancak, biz olmayı bırakıp sen, ben dediğimizde, aslımız ve asaletimizle irtibatı kopardığımızda, bölünüp parçalanmak ve tarih sahnesinden kaybolup gitmek için, hiç bir düşmanada asla ihtiyaç olmayacaktır. 
           
Öyleyse tarihimizi bilelim, millî ve manevî değerlerimizi koruyalım, yeni nesli bu değerlere göre  yarınlara hazırlayalım. Unutmayalım ki tarihi ile irtibatı olmayan, millî ve manevî değerlerini korumayan, tek bayrak altında "bir" olamayan, "biz" olamayan milletler tarih sahnesinden yok olmaya mahkumdurlar. 
 
 Girmeden tefrika bir millete düşman giremez.
 Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez.

Allah’ım! Sen milletimize  en kısa zamanda bir ve beraber olabilmeyi, aynı bayrak altında ve şehit kanlarıyla sulanmış bu güzelim vatan üzerinde "biz" olabilmeyi ve neticede inanmış kimseler olarak "ümmet" olabilmeyi bizlere nasip eyle. Bizleri her türlü tehlikeden koru... Amin. Selam ve dua ile.
sadikkostereli1@hotmail.com
 
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - BİZ KİMİZ ?

24-06-2016 - 07:01

 
2 - BİR YİĞİT ADAM MUHAMMED ALİ

17-06-2016 - 09:36

 
 
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 2 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
 
TÜM YAZARLAR           ANKET
28 Şubat Madurlarından Ezher Üniversitesi mezunlarının mağduriyetleri giderildi mi?
% 12 √ Toplam : 2 - Evet
% 45 √ Toplam : 8 - Hayır
% 28 √ Toplam : 5 - Kısmen
% 17 √ Toplam : 3 - Bilgim yok
   

           EN SON EKLENEN VİDEOLAR
  EN SON EKLENEN VİDEOLAR
 
 
 RSS © 2010 Adil Haber Yorum Türkiye'nin Haber Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim  
rapid.web.tr || Coder / Dizayner
info@rapid.web.tr