Anasayfam Yap Sřk Kullanřlanlara Ekle

 

Sitene Ekle KŘnye Ar■iv  Ţleti■im  rss  
ANASAYFA VŢDEO GALERŢ FOTO GALERŢ FŢRMA REHBERŢ ŢLANLAR ŢLETŢŮŢM  
 
D├╝zcan┬?dan bayram mesaj─▒
Hac─▒ adaylar─▒m─▒z─▒n sa─?l─▒kl─▒ bir ┼?ekilde ibadetlerini
Devletimizin ve Say─▒n Devlet Ba┼?kan─▒m─▒z─▒n sonuna
Ba┼?kan d├╝zcan┬?dan Okul M├╝d├╝r├╝ne Hasta Ziyareti
Kartal─▒n ba┼?ar─▒l─▒ Okul M├╝d├╝r├╝ Fikret kocaman


Adil Haber Yorum - ├?MMET─░N V─░R├?S├?! TEHD─░DE D├?N├?┼?EN CEMAAT├?─░L─░K
 ├?MMET─░N V─░R├?S├?! TEHD─░DE D├?N├?┼?EN CEMAAT├?─░L─░K BU YAZININ EKLENME TARŢHŢ 31-01-2018 / 05:20 | BU YAZI TOPLAM 666 KEZ OKUNDU.
   
Serdar USMAN
serdarusman42@hotmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
├?MMET─░N V─░R├?S├?! TEHD─░DE D├?N├?┼?EN CEMAAT├?─░L─░K

─░slami konularda ciddi düzeyde bilgi kirlili─?i ya┼?an─▒yor. Alakal─▒ alakas─▒z y─▒─?─▒nla hoca müsveddesi insan televizyon kanallar─▒nda, sosyal medya sitelerinde arz─▒ endam ediyor. Müslümanlar─▒n akl─▒ kar─▒┼?m─▒┼?. Do─?ru ile yanl─▒┼?─▒ ay─▒rt edebilmede ciddi sorunlar ya┼?an─▒yor. 


─░slam ümmetini bu ç─▒kmaz─▒n içine sokan asl─▒nda bilgi kirlili─?idir. Ki┼?ilerin do─?ruya ula┼?mada farkl─▒ noktalardan do─?ruya ula┼?ma çabas─▒d─▒r. Fakat malumunuz ─░slam ümmetinin en büyük sorunlar─▒ndan biri de bilgi noksanl─▒─?─▒ oldu─?u için do─?ru ile yanl─▒┼? aras─▒nda bocalamakla kalmad─▒─?─▒ gibi her do─?ru bildi─?inin pe┼?inden ko┼?maya yahut yanl─▒┼? olarak alg─▒lad─▒─?─▒ hükümler kar┼?─▒s─▒nda da uzakla┼?t─▒─?─▒ bir seyir yoluna dü┼?mü┼?. Gerçi ─░slami hassasiyet noktas─▒nda yeterince özen gösterilmedi─?i için bu konular─▒ dert edinen insan say─▒s─▒nda dü┼?ü┼? var. Ümmete ─▒┼?─▒k tutaca─?─▒ noktas─▒nda lanse edilen bir tak─▒m zevat─▒n kendi aralar─▒nda ─░slam’─▒ tefsir etme çabalar─▒ ak─▒llarda daha büyük kar─▒┼?─▒kl─▒─?a yol açt─▒─?─▒ malumken günden güne de itikadi alanda da zay─▒flama aç─▒─?a ç─▒k─▒yor. 
Bu konuyu örneklendirmek suretiyle ortaya dökmekte fayda var. 
Biliyorsunuz ─░slami kesimde ciddi sars─▒nt─▒ yaratan tart─▒┼?man─▒n fitilini Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ba┼?latm─▒┼?t─▒. ─░smaila─?a tarikat─▒n─▒n deste─?ini alan Cübbeli, Mustafa ─░slamo─?lu┬?nu küfürle suçlay─▒p "reddiye" kampanyas─▒ ba┼?latmak suretiyle bir nevi sava┼? ilan etmi┼?ti. Asl─▒nda ─░slami konularda olu┼?an ihtilafl─▒ durumlarda âlim demeyim de belirli bilgi birikimine sahip farkl─▒ cemaat önderlerinin ortaya atm─▒┼? oldu─?u ihtilafl─▒ oldu─?u iddia edilen konularda bir sürü laf kalabal─▒─?─▒ ya┼?and─▒ ve ya┼?an─▒yor. Burada o kadar çok fitneye münasip bir durum var ki ─░slami kesim aç─▒k tabirle din âlimleri iddia edilen çe┼?itli kimselerin fikir tart─▒┼?malar─▒ aras─▒nda bocalama durumunda b─▒rak─▒lm─▒┼?. 


Maalesef ─░slami kesimde bugüne kadar görülmemi┼? tonda ya┼?anan kavgada Cübbeli Ahmet, ad─▒na kurulan internet sitesinde Mustafa ─░slamo─?lu hakk─▒nda farkl─▒ uyar─▒lar yap─▒yor. Tart─▒┼?may─▒ sürdüren Cübbeli, "Ehlisünnet ve’l cemaatin d─▒┼?─▒nda görü┼?ler sarf etmektedir. Bu adam─▒ kesinlikle dinlemeyin" uyar─▒s─▒nda bulunuyor. 
Böylesi durumlarda bu iki ki┼?inin bir yerde bulu┼?turulup üzerinde ihtilaf ettikleri konularda ki görü┼?lerini ortaya dökmeleri ve bunu ayet ve hadisler ─▒┼?─▒─?─▒nda delillendirmeleri en uygun yol olacakt─▒r. Aksi takdirde dinimiz üzerinde oynanan böylesi kafa kar─▒┼?t─▒r─▒c─▒ tart─▒┼?malar─▒n zamanla büyük bir fitne do─?uraca─?─▒ ve önü al─▒namaz ak─▒mlar─▒ patlataca─?─▒ bellidir.
Müslümanlar─▒n ba┼?─▒nda ki en büyük belalardan olan fitne konusu, hemen her f─▒rsatta ümmetin önüne farkl─▒ kaplarda ─▒s─▒t─▒l─▒p konuldu─?u için a─?z─▒ kalabal─▒k hocalar kanal─▒yla yutturulmaya çal─▒┼?─▒lan farkl─▒ bir alan yarat─▒lmaya çal─▒┼?─▒l─▒yor. Bunun açt─▒─?─▒ yara da zamanla büyük tart─▒┼?malar─▒ beraberinde getirerek ümmet aras─▒nda hortlat─▒lan farkl─▒ dü┼?üncelere mensup Müslümanlar aras─▒nda büyük kavgalar ve fikri sapmalar ortaya ç─▒kabiliyor. 
Aç─▒k ifade etmeliyim ki ben örneklendirdi─?im bu iki isminde ard─▒nda de─?ilim. Hak ile bat─▒l─▒n birbirine kar─▒┼?t─▒─?─▒ böylesi ortamlarda bu konunun çözümü için ─░slami otoritesinde ┼?ek ve ┼?üphe olmayan bir merci olu┼?turulmal─▒ ve dini alanda ortal─▒─?─▒ buland─▒rarak Müslümanlar─▒n gerçek dinlerini ö─?renmelerine ket vuran riskler tez elden bertaraf edilmelidir. 


Çok farkl─▒ cemaatler hortlat─▒ld─▒. Hangisinin yan─▒na giderseniz inan─▒n sizi bir ┼?ekilde ikna edebiliyorlar. Hayat─▒n─▒zda rast gelmedi─?iniz onca laf kalabal─▒─?─▒ aras─▒nda sizin zihninizi muhasara alt─▒na alacak çakma argümanlarla bir anda etki alt─▒na girmeye ba┼?lars─▒n─▒z. Bugün o cemaatin mensubu olursunuz ama ertesi gün bir di─?er cemaat kanal─▒yla ortaya at─▒lan farkl─▒ bir fikirle akl─▒n─▒z yeniden kar─▒┼?t─▒r─▒lmak suretiyle zihninizde yarat─▒lan ikilem sizi mensubu oldu─?unuz hak din üzerinde ak─▒llara zarar yorumlar yapmaya kadar götürebilir.   
Cübbeli Ahmet Hoca┬?ya göre, ─░slamo─?lu mezhepleri yok sayarak imamlar─▒ küçümsüyor, ┼?ia┬?n─▒n görü┼?lerini ehlibeyte mal ediyor, kad─▒nlarla tersten ili┼?kiye cevaz veriyor, sahabeye yak─▒┼?mayacak aç─▒klamalarda bulunuyor, adetli kad─▒n─▒n oruç tutup namaz k─▒labilece─?ini söylüyor. 
Dü┼?ünebiliyor musunuz? Nelerle u─?ra┼?─▒yoruz?
─░slam ümmeti üzerinde korkunç planlar─▒n emperyalist Amerika taraf─▒ndan oynand─▒─?─▒ böylesi bir zamanda itikadi alanda yarat─▒lan kof tart─▒┼?malar ümmetin küffar ordusuna kar┼?─▒ sava┼? için organize olabilme yetene─?i ortadan kald─▒r─▒l─▒yor. Bu da bilindik bir tak─▒m taktiklerle emperyalist çevrelerin aram─▒za att─▒─?─▒ fitnelerle ayyuka ç─▒k─▒yor. 
Sormakta yarar var.


─░tikadi alanda ki farkl─▒ görü┼?lerin bir anda patlak vermesi sizce anormal de─?il mi? Önümüzde Resulullah (sav) gibi bir örnek dururken ümmetin bekas─▒na zarar veren görü┼?lerin ortaya saç─▒lmas─▒ kime katk─▒ sa─?lar?
┼?u an etraf─▒m─▒zda ya┼?anan kaotik ortam─▒n özneleri olan Müslümanlar─▒n iftiralarla birbirine dü┼?ürülerek yok edilmeye çal─▒┼?─▒lmas─▒ndan kim fayda sa─?layacak?
Lime lime edilen bir ümmetin afaki sorunlar─▒ dururken farkl─▒ noktalardan ortaya at─▒lan fikirlerin kavgaya odakland─▒r─▒lmas─▒n─▒n temelinde ne olabilir?
Asr─▒ saadetin hemen sonras─▒nda ya┼?anan ihtilaflar─▒n çözümünde ümmetin önde gelen ulemas─▒ kaynaklara dayanarak ortak bir noktada bulu┼?mam─▒┼? m─▒yd─▒?
O halde bu h─▒rs ve kin neden?

Serdar USMAN

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAŢL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AŢT DŢđER YAZILAR
 
1 - ├?MMET─░N V─░R├?S├?! TEHD─░DE D├?N├?┼?EN CEMAAT├?─░L─░K

31-01-2018 - 05:20

 
2 - EN G├?ZEL ├?RNEK; PEYGAMBER─░M─░Z (SAV) - II

04-12-2017 - 10:05

 
3 - BATI AVRUPA YALPALARKEN, DO─?USU AYA─?A KALKACAK KAYNAK: BATI AVRUPA YALPALARKEN, DO─?USU AYA─?A KALKACAK

24-10-2017 - 12:40

 
 
 
YAZARIMIZA AŢT SŢSTEMŢMŢZDE KAYITLI TOPLAM 3 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
 
T▄M YAZARLAR           ANKET
24 haziran se├žimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?
% 24 √ Toplam : 7 - CUHUR ─░TT─░FAK─░
% 44 √ Toplam : 13 - M─░LLET ─░TT─░FAKI
% 20 √ Toplam : 6 - HDP
% 14 √ Toplam : 4 - H─░├? B─░R─░
   

           EN SON EKLENEN V─░DEOLAR
  EN SON EKLENEN V─░DEOLAR
 
 
 RSS ę 2010 Adil Haber Yorum TŘrkiye'nin Haber Sitesi
Site iceri­inin telif hakkř bildirilmeksizin kullanřlmasř yasaktřr
Gizlilik Ţlkeleri | Kullanřm Ko■ullarř | KŘnye | Reklam | Ţleti■im  
rapid.web.tr || Coder / Dizayner
info@rapid.web.tr